Vítáme vás v diskuzi pro rodiče školáků. Je to místo, kde se rodiče mohou společně poradit o všem, co řeší ve vztahu ke škole, k učení, k výchově dětí, komunitní prostor pro výměnu zkušeností a pro vzájemnou podporu. Fórum roste s tím, jaká témata přinesete. Pokud “vaše” téma neexistuje, založte ho. Když naroste počet diskuzí k některému tématu, oddělíme je do samostatného fóra. Prosíme, pokusme se mu společně pomoci jinému rodiči s problémem, poradit, podpořit ho.
Do diskuse může přispívat každý i bez registrace, je nám ale příjemnější, když se zaregistrujete. Registrace trvá jen několik minut, je bezplatná a k ničemu vás nezavazuje.

V diskusi se řídíme dohodnutými pravidly vhodného chování, tzv. netiketou

Slovní hodnocení, body, nebo známky?

Odeslat odpověď


Odpoveď na tuto otázku je nutná pro rozlišení automatizovaných pokusů o registraci.
Smajlíci
:D :) ;) :( :o :shock: :? 8-) :lol: :x :P :oops: :cry: :evil: :twisted: :roll: :!: :?: :idea: :arrow: :| :mrgreen: :geek: :ugeek:
BBCode je zapnutý
[img] je zapnutý
[flash] je vypnutý
[url] je zapnuté
Smajlíci jsou zapnutí
Přehled tématu
   

Rozšířit náhled Přehled tématu: Slovní hodnocení, body, nebo známky?

Re: Slovní hodnocení, body, nebo známky?

Příspěvek od Martina111 » stř 30 bře 2016 21:44

Dobrý den,
pokud by se zde našli rodiče, jejichž syn/dcera chodí na první stupeň základní školy a je hodnocen slovně či kombinací, prosím, o vyplnění tohoto dotazníku. Zabývá se klasickým a slovním hodnocením ve škole a součástí této práce je i dotazníkové šetření, na které budou použity tyto výsledky. Děkuji za spolupráci.

https://my.survio.com/A2G4A9X7V2W8Y4K4O0G6/data/index

Re: Slovní hodnocení, body, nebo známky?

Příspěvek od justýna » pát 12 úno 2016 11:18

Zdravím maminky, vím že to nepatří k danému tématu, ale potřebuji poradit. Jsem sama se synem a nevyšla jsem tento měsíc s penězi. Nemáte některá z Vás zkušenosti s půjčkou www.penizeprolididneska.cz/a/br3 ? Známá půjčku zkoušela a byla velmi spokojená. Peníze jí přišli na účet hned a dokonce prý neplatila žádné úroky. Má někdo z Vás s nimi ještě nějakou zkušenost? Moc děkuji za jakékoliv informace

Re: Slovní hodnocení, body, nebo známky?

Příspěvek od Aldoned » sob 19 zář 2015 12:10

A jak vám to vyhovuje? Co byste si přáli?
สมัคร royal1688

Re: Slovní hodnocení, body, nebo známky?

Příspěvek od reeja » stř 31 pro 2014 08:26

Řešili jsme vysvětlením, musel podat veřejnou omluvu a náhradu věci nebo přinést odškodné. Vědět, ze je větší trest za podvod a lhaní než za přímé doznání prusvihu.

Re: Slovní hodnocení, body, nebo známky?

Příspěvek od Lenka » úte 26 bře 2013 15:00

Jeden konkrétní příklad, jak může vypadat závěrečné hodnocení, si můžete prohlédnout v tomto článku:
Slovní hodnocení nebo známky? Existuje i třetí cesta. Doporučuji zejména odkazy v závěru článku!

Re: Slovní hodnocení, body, nebo známky?

Příspěvek od Lenka » pát 06 črc 2012 13:25

K slovnímu hodnocení jsem našla zajímavé příspěvky v tématu o vysvědčení. Cituji i zde, ať to máme pohromadě :-)

martivan píše:... Nemůžu se pořád rozhodnout, jestli bych uvítala slovní hodnocení, pro dvě moje děti s ADHD jsou známky přece jen srozumitelnější. V první třídě Niki dostal ke známce i slovní hodnocení, které bylo sice hezky a srozumitelně napsané, ale po deseti slovech už stejně přestal vnímat, i když jsme to společně rozebírali. A to třetí zase má samé jedničky, které ale vůbec nediferencují, co mu jak jde nebo v čem udělal pokrok.

Dan píše:... Ohledně slovního hodnocení. Rozumím tomu, že pro děti to je náročnější. Přesto jsem přesvědčen, že to krok dobrým směrem, který podporuje seberozvoj. Myslím si, že je nutné celý rok pracovat s dětmi na tom aby se uměli sebehodnotit a uměli pracovat se zpětnou vazbou. Ač se to zdá i u prvňáků zvláštní, znám školy, kde to dělají a mají úžasné výsledky. Škoda, že pro většinu lidí (včetně učitelů), je to pořád v rovině utopie :-( Nu což, možnosti jsou a to je důležité.
V souvislosti s alternativou ke slovnímu hodnocení mi přijde také podnětný tento článek: http://www.rodicevitani.cz/pro-rodice/z ... e-naucily/.
Dan


Velmi postrádám vedení k sebehodnocení u svého syna. Mám pocit, že je to klíčová dovednost.
A důležité téma pro rodiče... Co myslíte?

Re: Slovní hodnocení, body, nebo známky?

Příspěvek od Dan » úte 15 kvě 2012 16:45

Na vlastní zkušenost - syn v první třídě - zjišťuji, jak nevypovídající je známkování. Je však neuvěřitelné, jak zaběhnutý systém to je. Všichni kolem mě, ten systém ctí a nepřijde jim divný. "Má dvojku z českého jazyka, však tak nějak to odpovídá." Ale kvůli čemu? Co přesně paní učitelka hodnotí touto známkou? Mám se spolehnout na to, že kalibruje svoji zkušenost dlouholetého praktika? Ale jak já mohu synovi pomoci v tom, aby se dostal tedy na jedničku? Tím, že vím, že obtížněji čte? To je tedy ona pedagogika? Ač sám pedagog, tak zjišťuji, že je to opravdu zvláštní, jak tento svět pedagogiky je založen na dojmu a srovnávání s ostatními. Rozhodně tedy horuji za slovní hodnocení.

A druhou neřestí my příjde, že syn každý den přichází a chlubí se - dostal jsem krtečka nebo sluníčko. A opět mám otázku proč? K čemu to paní učitelka moje dítě vede? Bohužel docházím k tomu, co paní Nováčková shrnuje sporadickým - hon za hvězdičkami, puntíky apod. Žádná smysluplnější reflexe vlastního chování či pokroku v tom není.

Jenže ty kořeny jsou hluboké a trápím se, jak to vlastně dělat, abych neuškodil komukoliv - synovi, paní učitelce, ostatním?

Re: Slovní hodnocení, body, nebo známky?

Příspěvek od nikola.kristek » pon 30 dub 2012 14:30

Slovní hodnocení dostáváme v podobě poznámek, napomenutí a důtek... pochvalu nepamatuju.
Známky dostáváme zejména za testy, přičemž tvorba známky je velmi dynamický proces. Úkoly, které většina dětí nezvládne, mají díky tomu nižší počet bodů než ty, která zvládnou všichni.

Slovní hodnocení, body, nebo známky?

Příspěvek od Lenka » pát 20 dub 2012 15:14

Jakou formou dostáváte zprávy o výkonech svého dítěte ve škole?
Známy? Slovní hodnocení? Body? Kombinace? Nějak jinak?
A jak vám to vyhovuje? Co byste si přáli?

Nahoru